Как безопасно купить квартиру в Киеве на вторичном рынке и защититься от мошенничества

Настає момент, коли у кожної людини з'являється необхідність у придбанні власного житла – квартири в новобудові або на вторинному ринку. Як би Вам не хотілось якнайшвидше оформити угоду купівлі-продажу, але в цьому питанні поспіх може лише нашкодити.

Покупка нерухомості — подія відповідальна і важлива, і немає різниці, чи хочете Ви купити комфортну квартиру на Оболоні або придбати апартаменти на Печерську в Києві. Купівля житла – це ризик для покупця, якому загрожує втрата грошей тлт втрата права власності на квартиру.

Небезпека №1: Недобудовані будинки

Найбільшою перевагою такої інвестиції грошових коштів є реальна можливість покупки більшої площі, ніж в готовому житло, за значно меншою вартістю. Зазначимо, що у покупця право власності на нерухомість з'явиться лише тоді, коли будинок буде зданий в експлуатацію. А це означає, що якщо будівництво буде заморожено, у інвестора є великий ризик втратити свої капіталовкладення, так як у випадку недобудови повернути свої гроші у забудовника практично неможливо.

Небезпека №2: Нерухомість «з проблемами»

Проблемою може виявитися навіть покупка квартири в новобудові, якщо у вас немає всіх потрібних документів. Чи варто тоді говорити про вторинне житло: перешкодою може виявитися те, що квартира не приватизована чи є заставної; те, що вона не була прийнята у спадок або якщо в ній зареєстровано люди; якщо були загублені документи на квартиру і так далі. Вирішуються ці проблеми? Так, але для цього потрібно витратити багато часу, сил і грошей.

Небезпека №3: Шахрайство

Практично всі махінації з квартирами здійснюються за підробленими документами. Зустрічаються ситуації, коли покупцеві показують одну квартиру, а документи оформляють на іншу. Також популярна така шахрайська схема, коли продають квартири по довіреності після смерті власника. Звичайно ж, операція купівлі-продажу в такому випадку є недійсною.
Нерідкі випадки, коли пропозицію про покупку квартири виходить від людей, які не є її власниками і не мають до неї ніякого відношення. Багато квартири не внесені в реєстр нерухомого майна, тому неможливо перевірити їх належність і це ускладнює ситуацію. Шахраї цим користуються – вони отримують завдаток і перестають виходити на зв'язок. Ні знайти цих аферистів, ні залучити їх до відповідальності практично неможливо.

Небезпека №4: Маніпуляції з договорами

Зараз часто можна зустріти ситуацію, коли договори купівлі-продажу нерухомості укладаються на дуже невигідних для покупця умовах, які дають продавцю можливість цілком законно зволікати з процесом укладення основного договору або, якщо знадобиться, успішно оскаржити його в суді.

Щоб максимально убезпечити угоду купівлі-продажу, потрібно дотримуватися в процесі покупки наступних кроків:

Крок №1: Перевірка репутації продавця

Крок №2: Перевірка об'єкта на наявність проблем

Крок №3: Ознайомлення з квартирою і вивчення документів

Крок №4: Узгодження умов договору купівлі-продажу

Крок №5: Укладення договору на купівлю житла.

Правильним рішенням буде звернутися за допомогою до фахівців. Агентство нерухомості «Київський ріелтор» з радістю допоможе Вам у здійсненні вашої мрії і придбання свого житла.