ОЦІНКА ОФІСНОГО ОБЛАДНАННЯ ТА ІНВЕНТАРЮ В КИЄВІ

Компанія «Київський Ріелтор» здійснює багатопрофільну діяльність у сфері оцінки майна і майнових прав, в тому числі, оцінка офісного обладнання в Києві та по всій Україні. Така оцінка може знадобитися в самих різних випадках, таких, як, наприклад, переоцінка основних засобів (малооценка) на балансі компанії, постановка на баланс та списання з балансу офісного обладнання та малоцінного інвентарю, продаж з переоформленням власника, розгляду майна компанії, банківської застави та інше.

     Для оцінки офісного устаткування Київ та оцінки інвентарю застосовуються два оціночних підходу, а саме: порівняльний і витратний. Найчастіше використовується порівняльний підхід метод порівняння продажів, як найбільш відповідний критерієм визначення ринкової вартості офісної техніки в Києві, як представленої на ринку достатньою кількістю та асортиментом. Метод передбачає підбірку ідентичних або подібних аналогів, як нових, так і б/у, з наступним коригуванням ціни пропозиції на торг, технічну порівнянність, комплектацію, а також, на технічний стан. Цей метод дозволяє з максимальною точністю визначити ймовірну вартість офісного обладнання – комп'ютера, принтера, монітора, ксерокса і т. д. Цей же підхід застосуємо до оцінки інвентарю в Києві. До офісного інвентарю відносяться меблі – шафи, тумбочки, стелажі, міні гардероби, столи і стільці, а також різні електроприлади та аксесуари. В ідеалі все має бути про інвентаризоване з присвоєнням інвентарного номера, відміткою про рік постановки на баланс і даними про амортизаційний знос за певний період часу, хоча такі дані є не у всіх випадках, а в деяких випадках, вони вельми сумнівні, що може створити певні складнощі з ідентифікацією об'єкта оцінки.

     Але часто, особливо якщо мова йде про оцінку офісного обладнання та оцінці офісного інвентарю в Києві, яке представлене в компанії у великій кількості і не є основним ціноутворюючим чинником вартості майна компанії, застосовується алгоритм витратного підходу індексним методом. Особливість цього методу полягає в тому, що в якості базової, розглядається первісна балансова вартість, яка, у свою чергу може бути не проіндексована (історична вартість матеріального активу) або проіндексована. Ця вартість коригується відповідним чином на три види зносу – фізичний, функціональний та економічний (зовнішній), а також на індекс зміни вартості промислової продукції за певний період з додатковою поправкою на індекс інфляції. В результаті ми отримуємо залишкову вартість відновлення, яка також має достатню ступінь наближення до ринкової вартості об'єкта оцінки, якщо накопичувальний знос був визначений грамотно у відповідності з тією чи іншою рекомендованою експертної шкалою оцінок зносу.

     Загалом і зокрема, можна про резюмувати, що оцінка офісної техніки та офісного інвентарю у Києві потребує багатогранного підходу і достатнього професійного досвіду, який достатньо і з лишком присутній у фахівців нашої компанії, завжди готові проконсультувати Вас з будь-якого питання, пов'язаного з оцінкою Вашого майна.