Ринок столичної житлової нерухомості - особливості розвитку

У цій статті ми продовжимо дослідження аналітичних міркувань і прогнозів експертів щодо перспектив розвитку ринку столичної житлової нерухомості, а саме, квартир в новобудовах Києва. У сучасній столичної та республіканській пресі на цей рахунок можна зустріти безліч розмаїтих доводів, часом досить таки суперечливих, і все ж ми спробуємо скласти більш-менш ясну картину перспектив продати квартиру в Києві на найближчі роки. Останнім часом усі ми є свідками виникнення і зростання по всій столиці сучасних новобудов, нових, оснащених за останнім словом містобудування житлових комплексів. І все це в досить великих і незвичних для нас масштабах і темпах будівництва. З'являються, як гриби після дощу, такі нові житлові комплекси з екзотичними незвичними назвами, як ЖК «Бульвар Фонтанів», ЖК «Новопечерські Липки», ЖК «Паркове місто» і багато інші комплекси і квартали, все тісніше застраивающие нашу столицю, особливо новобудови на Лівому березі Києва. І що найцікавіше, при дослідженні статистичних даних різних будівельних компаній, з'ясувалося, що середньозважені ціни пропозицій 1 кв. метра квартир в новобудовах Києва за 2016 рік, як це ні дивно, зросли приблизно на 5-7 % у доларовому еквіваленті. Так, наприклад, в сучасному житловому комплексі «Новопечерські Липки» середня ціна продажу 1-го кв. метра будується елітного житла в минулому 2016-му році становила 2520 доларів США, що вище аналогічного показника 2015-го року приблизно на 6,7%. Причому, об'єкти комплексу готові тільки на 50%, а розпродано 48% квартир від загального обсягу. Приблизно така ж динаміка зростання домінує і на інших подібних об'єктах продажу квартир в новобудовах Києва.

Рынок столичной жилой недвижимости – особенности развития.

Чим же викликаний такий будівельний бум у Києві на тлі тривалої економічної і політичної кризи в країні і стогнації економіки? Загальне пояснення може бути тільки одне – на ринку ціни ростуть виключно при збільшенні попиту, а точніше, при зменшенні різниці між попитом і пропозицією. Але при цьому фактори, що впливають на зміну попиту, наприклад, при купівлі квартир у Дніпровському районі, або будь-якому іншому районі Києва в ту або іншу сторону, зовсім далеко не постійні. Вони завжди змінюються і залежать від часу, місця і різних обставин. Спробуємо коротко проаналізувати деякі з цих спрософормирующих факторів. Саме перше, що хочеться відзначити, це выявившееся в результаті моніторингу попиту тенденція до збільшення вимог до інфраструктурної складової та концепції проекту будівлі та комплексу при купівлі квартир у новобудовах Києва. Раніше потенційні покупці не надавали цьому такого значення. Вони були зосереджені в основному на внутрішніх індивідуальних моментах – планування квартири, метраж кімнат, метраж кухні, ванної кімнати, наявність і площаь лоджії, ремонт, комунікації, поверховість і т. д. Естетизм зовнішнього оформлення будівлі і простору навколо нього був як на задньому плані. Зараз ситуація різко змінилася, і в цьому постаралися самі забудовники квартир в новобудовах Києва. Як говориться, свита робить короля, і сучасні проектувальники сформували нові вимоги покупця, наприклад, на купівлю квартири на оболоні. Люди стали більш вимогливі і вибагливі до стану і оформлення під'їздів, сходових клітин, питань охорони, консьєржам, сучасним кодовим замком з відеоспостереженням, другми словами, усього того, про що жителі хрущовок і брежневок, і навіть, жителі будівель кінця 90-х – початку 2000-х, навіть не мріяли і не мріють. Питання безпеки та охорони прибудинкової території також вийшов чи не на перше місце. Люди стали більш вимогливі до наявності якісних і сучасних різних сервісів. Іншим таким спрософормирующим чинником стали різко збільшені тарифи по сплаті комунальних послуг для населення. Покупці, бажаючи купити квартиру в центрі Києва або на Лівому березі Дніпра, шукають більш економічні варіанти за рахунок сучасних систем опалення та утеплення житла. Існує цілий ряд інших, що вийшли на перший план факторів спросообразования у населення, про яких ми поговоримо в інших наших нотатках.

Завершуючи цей короткий екскурс, хочемо запросити вас на безкоштовну консультацію з провідними фахівцями компанії «Ріелтор» в області підбору нерухомості. Ви зможете підібрати собі варіант покупки квартири в Києві з максимально прийнятним і оптимальним варіантом співвідношення ціни і якості при обліку всіх ваших бажань і примх відносного нового житла. Чекаємо Вас і Ваших дзвінків, завжди будемо раді поспілкуватися з вами.