Зміна цільового призначення земельної ділянки

Цільове призначення земельної ділянки - це використання землі для певних цілей. Кожна земельна ділянка, яка перебуває в користуванні або у власності має певне цільове призначення (для ведення садівництва, для дачного будівництва, для будівництва та обслуговування житлового будинку і т.п.) Але іноді у власників / користувачів земельних ділянок виникає необхідність змінити цільове призначення землі. В цьому випадку розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки цільове призначення, якого змінюється (далі проект землеустрою).
Порядок зміни цільове призначення земельної ділянки:
Для того, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки необхідно провести з надання ЗАЯВА від власника до сільської, селищної, міської ради , в тому випадку якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту, або районної держадміністрації (в тому випадку якщо земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту).

до заяви необхідно додати:
  • копію державного Акта на право власності земельної ділянки:
  • якщо фізична особа: копія паспорта (власника земельної ділянки), якщо юридична особа (власник земельної ділянки): копія статуту (положення), копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи
  • документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних серветут на використання земельної ділянки;
  • обгрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки із зазначенням його площі і адреси.
Документи подаються в (сільський, селищний, міський рада або до районної держадміністрації) розглядається заява на зміну цільового призначення земельної ділянки і в разі позитивної відповіді, дається дозвіл на підготовку проекту її відведення (переклад земель) :
  • складання проекту відведення земельної ділянки, якщо зміна цільового призначення проводиться частково;
  • переузгодження проекту відведення земельної ділянки з відповідними органами виконавчої влади, якщо зміна цільового призначення стосується всієї ділянки.
1) Проект відведення земельної ділянки при зміні цільового призначення, складається державною або іншою землевпорядною організацією на замовлення власниказемельної ділянки.
2) Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічними органами, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, а також підлягає державній землевпорядної експертизи.
3) Після затвердження подаються проектні матеріали відповідно до сільської, селищної, міської ради або до районної держадміністрації для прийняття рішення.

рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки) , який розташований в межах населеного пункту. Якщо ділянка розташована за межами населеного пункту, розглядає проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки районна державна адміністрація.
Рішення сільської, селищної, міської ради або відповідного органу виконавчої влади про зміну цільового призначення земельної ділянки є підставою для про формленія власнику свідоцтва про право власності на земельну ділянку із зміненим цільовим призначенням.


Більш детальну і вичерпну інформацію Ви можете отримати, звернувшись до нас в будь-який зручний для вас час або звернувшись до нашого фахівця за тел. +38 067 402 06 45